/images/raw/15402918211620.jpg

Merkezi Ters Osmoz Sistemleri

<< Önceki Sayfa
Geçmiş yıllarda çok pahalı olan Ters Osmoz Sistemleri, günümüzde en yeni ve hızlı gelişen çevre dostu bir su arıtım teknolojisi olup; temeli, yarı geçirgen membranlar üzerinden yüksek basınçlı su verilerek sudaki eriyiklerin çaplarına bağlı olarak minimum %98 oranında tutulması, askıda katı partiküller, bakteri ve virüs gibi mikroorganizmaların yok edilmesi prensibine dayanır.

Ters Osmoz sistemleri, şebeke, kuyu, metal içeriği yüksek suların içme suyuna dönüştürülmesinde, çok düşük su iletkenliği gerektiren proseslerde, atık su ve deniz suyundan tatlı su elde edilmesinde tercih edilir.

Kullanımı pratik Baysu RO sistemlerimiz, PLC kontrollü ve tam otomatik olup konstrüksiyonu paslanmazdan imal edilmiştir. Membran kılıfı isteğe bağlı olarak paslanmaz veya FRP seçilebilmesinin yanı sıra flowmetre ve TDS metre gibi sistem performansını anında gösteren aksesuarlardan kaçınılmamıştır.

Bu sistemle arıtılacak olan su miktarı birkaç litreden yüzlerce tona kadar çıkabilir. Genellikle büyük kapasitelerde endüstriyel olarak tasarlanan bu sistemler daha küçük kapasitelerle merkezi sistemlerde kullanılmaktadır.